Aneta Nozarová, mentor, coach, sebevědomí, první místo, inidividuální mentoring, spolupráce, konzultace, coaching, koučink

Dáváš sama sebe na poslední místo?

5 tipů, díky kterým zvládneš podnikání s dětmi a začneš konečně žít svůj život a svoje poslání.

Pořád se usilovně snažíš, ale vysněná rovnováha mezi prací a rodinou, podnikáním a osobním životem je v nedohlednu? Možná už ani nevěříš, že něco jako životní balanc a spokojenost jsou pro tebe dosažitelné věci. 

Znám to. Vstáváš ráno s předsevzetím, že dnes konečně začneš a uděláš všechno jinak. Dnes už si najdeš čas na sebe, na svoje touhy a sny. Ale večer padneš do postele a zjistíš, že jsi opět udělala vše pro ostatní a na tebe nezbyl ani zlomek dne. 😓

 • Je tvé podnikání na řadě až po všech partnerových aktivitách? Vztahy vyžadují kompromisy, ale také hranice a vzájemnou podporu. 
 • Zbývá na činnosti, které baví tebe, a chceš, aby tě také pěkně živily, čas jen v posledních 10 % dne? V době, kdy jsi unavená a nemáš už na nic sílu. 
 • Když jsou děti nemocné, jsi první, kdo přiskočí a vůbec nediskutuješ, protože manžel má přece důležitější věci na práci? Ale co tvá práce a tvoje sny.
 • Kamarádky, koníčky, cvičení – na takové věci můžeš zapomenout rovnou. Rozjíždíš přece podnikání a chceš do toho dát vše.  

Proč je tak těžké postavit sebe na první místo?

Tvé dny jsou plné závazků, práce, partner, děti, domácnost. Každý chce kousek tebe a ty nechceš nikoho zklamat. Ale co ty sama? Není tvůj čas stejně cenný? Často se stává, že my ženy odkládáme naše vlastní potřeby a záliby až na konec seznamu – pokud se tam vůbec objeví.

Proč není tvůj zájem na prvním místě?

 • Máš pocit, že se nemůžeš realizovat v práci a zároveň mít fungující rodinu? Tohle dilema trápí mnoho žen.
 • Cítíš se pod tlakem, že musíš vše zvládnout, ale přitom to nejde tak, jak bys chtěla?
 • Někdy se ti dokonce podaří vše stihnout, ale necítíš se šťastně?

Když jsi na začátku svého podnikání a současně se snažíš vybudovat příjemný domov, mám pro tebe:

 5 věcí, které bych nedělala, pokud bych chtěla být šťastná a spokojená doma i v podnikání

 1. Nesnažila bych se stíhat všechno 💔 a být dokonalá. Zvolila bych si své hlavní priority, a těch se držela. Priority jsou pro mě RODINA a PRÁCE. Vše ostatní je tedy na „NEDŮLEŽITÝCH POZICÍCH“. Pochopení, že nemůžeš být všude a dělat vše, je prvním krokem k získání kontroly nad svým životem a svými rozhodnutími.
 2. Nezačínala bych ráno 💔 děláním svačin dětem, ale zastavením u sebe, svých cílů a směru, jakým chci jít. Alespoň na 1 minutu bych zkoncentrovala pozornost a díky tomu nastartovala den s větší jasností a zaměřením na cíl. Malé krůčky vedou k větší spokojenosti, obzvlášť když se věnuješ podnikání s dětmi.  
 3. Netrápila bych se pocitem nedokonalosti 💔 a myšlenkami, že musím stále: uklízet, vařit, být neustále nápomocna dětem i všem dalším členům rodiny, že nemůžu jet sama na dovolenou, že nemůžu zdražit, 2 dny se klientovi neozvat, nebo změnit business strategii ze dne na den. Sebeláska je klíčem ke každodennímu pocitu štěstí. 
 4. Nemyslela bych si, že můžu zdražit až po XYZ letech v oboru 💔, kdy už mám na danou cenu „kvalifikaci“ a „odpovídající zkušenosti“. Hned na začátku bych se podívala, kolik jsem investovala do svého vzdělání a jaké mám zkušenosti, a podle toho stanovovala cenu za mé služby. Dlouhodobě udržitelné ohodnocení práce je základem úspěšného podnikání s dětmi.
 5. Neříkala bych všemu a všem ANO 💔, a naopak za každým NE viděla ANO sobě, své vizi, svému záměru, ještě více bych se vyhranila a ještě o něco pevněji bych si vymezila své hranice. Šla bych ještě hlouběji do toho, co chci já. Stanovení jasných hranic a vymezení se vůči očekávání ostatních je zásadní pro osobní i profesní růst.

Stále odkládáš sebe až na druhé, třetí, páté a nakonec na poslední místo?

Stojí za zamyšlení, proč my ženy nedáváme samy sobě přednost. Je za tím strach ze selhání? Přesvědčení, že musíme být neustále k dispozici ostatním? Nebo snad pocit viny, když si dovolíme myslet víc na sebe?

💔 Proč nejsou tvoje potřeby, tvoje podnikání, tvoje vnitřní rovnováha, harmonie a spokojenost na 1. místě

💔 Už sis tu otázku někdy položila?

Je čas změnit přístup! Tvůj život ti patří a jen ty máš právo rozhodovat, jak ho budeš žít. Pokud se chceš cítit šťastně a naplněně, musíš začít u sebe.

Cesta k sobě začíná uvědoměním. 

Ty jsi na prvním místě! ❤️ 

Individuální mentoring tě posune nejlépe a nejrychleji dál na tvojí cestě a přiblíží tě tvým snům. Společně se podíváme, jak můžeš změnit svůj život a upravit každodenní aktivity, ať se pohneš z místa. Užívej si život naplno a podle svých vlastních pravidel.   

Výsledek stojí za to! Představ si, že každý den vstáváš s pocitem, že máš před sebou čas na to, co tě naplňuje a co miluješ. Že tvůj den není jen o plnění povinností, ale že máš prostor i na sebe a své sny. A úspěšně zvládáš i podnikání s dětmi. 

Pokud cítíš, že je čas změnit přístup k životu a dát sebe na první místo, jsem tady pro tebe. Je čas přestat své potřeby odkládat na později. Připoj se k ženám, kterým jsem pomohla. Objev, jak může být život osvobozující, když si dáš sama sebe na první místo. Nezapomeň:

 Jsi jediná, kdo může změnit tvůj život! 

Já ti poskytnu nástroje, pomoc a podporu, ale první krok vpřed musíš udělat ty sama. Jsi připravená začít pracovat na sobě a svých snech? Pokud ano, napiš mi. 🙂  

P.S. Jestli mě chceš ještě zastihnout před zimně-jarním online detoxem, napiš si o 20minutový Coaching call zdarma na anet.nozar@gmail.com. 🤗