Dopřej si pauzu a online detox

Ve světě, kde se od nás očekává neustálá akce a produktivita, je snadné zapomenout na jednu zásadní věc – čas na odpočinek.

Dnes pro tebe mám poněkud nečekaný tip, ale nejdřív se vraťme na začátek: JAKÝ JE TVŮJ CÍL?

Nezaměřuj se jen na to, co chceš ve výsledku zlepšit a čeho chceš dosáhnout.

Mysli také na svoje potřeby a pocity. Nenech se uvláčet honbou za rovnováhou. Od začátku přistupuj k work life-balance nejen z pohledu práce, ale i odpočinku.

Začni žít work-life balance

DOSÁHLA JSEM VŠEHO, CO JSEM SI KDY PŘÁLA, ŽE BUDU V OSOBNÍM I PRACOVNÍM ŽIVOTĚ MÍT, A PŘESTO JSEM SE NECÍTILA DOBŘE“, řekla mi Petra, jedna z mých klientek.

Přemýšlíš nad tím, jak se chceš na tom konci cítit ty?

Změnit život ti mohou drobné změny a malé kroky.

Jedním z nich je odstranění aktivit, které tě k pocitu spokojenosti nikdy nedovedou. Nejspíš už teď jsi zahlcená jednou z činností, která se považuje za naprosto nezbytnou na cestě k úspěchu… být neustále online.

TIP: Chci tě povzbudit, abys v nadcházejících dnech zkusila malý online detox.

Uvidíš, jaký pozitivní dopad to může mít na tvůj život. Odpoj se na několik dní od online aktivit a sleduj, co se stane.

A pokračuj i po návratu zpět v udržitelném přístupu k sociálním sítím a dalším online aktivitám. Jak si můžeš nastavit hranice?

Dlouhodobý plán po detoxu:

  1. Zaznamenej si, kolik času trávíš online, a zjisti, kde můžeš ubrat.
  2. Nastav si konkrétní dny a časy pro kontrolu e-mailů a práci na sociálních sítích a dodržuj je.
  3. Plánuj si pravidelné a úplné pauzy od online světa – třeba o víkendech, nebo po večerech.
  4. Vyhledávej offline aktivity, které tě obohacují a přinášejí ti relax.

Čas na odpočinek a online detox je projevem sebelásky a pochopení vlastních potřeb. Dopřej si tento dárek – čas a prostor pro sebe, abys mohla načerpat novou energii a podívat se na svět z jiné perspektivy.

Online detox je příležitost k přehodnocení tvého podnikání, tvých vztahů a tvé produktivity. Několik dní bez e-mailů, sociálních médií nebo neustálého připojení k internetu může poskytnout potřebný klid na spojení se sebou a s lidmi kolem nás.

Neboj se, nic ti neuteče. Vše přichází v pravý čas.

V našich plánech a cílech často zapomínáme na to nejdůležitější – jak se chceme na konci cesty cítit.

Zaměřujeme se na to, co chceme zlepšit, ale klíčové je, jaké emoce a pocity chceme z těchto změn získat.

Proto jsem se rozhodla pro vnitřní zastavení a sabbatical. Od teď až do května si dávám svůj vlastní detox. V dubnu pak jedu úplně sama na 16 dnů pryč od rodiny. Plánuji velký ponor do sebe:) Je to čas, kdy přecházím do klidového režimu, nejen ve své fyzické, ale i online přítomnosti. Toto období mi dává prostor pro reflexi, meditaci a znovuobjevení toho, jak nejautentičtěji jít po své cestě. Bez vlivu okolí a ukázek “jak je to přeci nejlepší”.

Jdu si poskytnout zimní sabbatical, kdy se více ponořím sama do sebe. Nechci tvořit nic nového, budu se starat jen o své klienty, programy, které jedou, o sebe a svoji rodinu.

Tak jako s partnerem jsme si letos dali svobodu. myšleno, že si každý pojede na svou dovolenou, a pak zase bude čas společný, tak i já sama sobě hodlám darovat prostor a čas sama sobě. Budu si dopřávat klid, protože můžu.

I ty můžeš. ❤️

Je důležité myslet na svoje potřeby a pocity a nenechat se unést v honbě za vidinou rovnováhy.

Zastav se a přemýšlej o tom, co potřebuješ pro svoji vlastní pohodu.

Nemusíš čekat na vyčerpání a vyhoření. Dopřej si pauzu včas. Nastav si svoje vlastní tempo a najdi rovnováhu, která ti funguje. Pamatuj, že v neustálém honu za úspěchem je někdy nejlepší strategií… zastavit se. A taky, že často měně je více.

V období klidu najdeš novou sílu a inspiraci.

Já sama se už teď těším, až se s tebou podělím o nové příběhy a myšlenky, které se v následujícím oddechovém čase zrodí. Vrátím se, až mě zase popadne kreativní a tvořivá nálada. 🙂

P.S. Jestli mě chceš ještě zastihnout před zimně-jarním online detoxem, napiš si o 20minutový Coaching call zdarma na anet.nozar@gmail.com. 🤗